wylewki anhydrytowe Posadzki anhydrytowe

Samopoziomujące wylewki anhydrytowe oraz cementowe powstają z najwyższej jakości komponentów, dozowanych elektronicznie za pomocą sterowania komputerowego. Dzięki temu został wyeliminowany błąd ludzki, związany z jakością materiału, a posadzka na każdej budowie i za każdym razem zachowuje parametry zgodne z normą DIN-EN 13813, DIN 18560.

Zalety oraz zastosowanie:

  • idealne uzupełnienie podłogowych systemów grzewczych. Jako płynny jastrych zapewnia wymierną oszczędność energii wynikającą z wysokiego współczynnika przenikania ciepła 2,0 [W/(m2K)] oraz ścisłego przylegania masy posadzkowej do rurki grzejnej.
  • możliwość uzyskania niemal idealnie równej i gładkiej powierzchni.
  • grubość całkowita wylewki może być znacząco mniejsza, w stosunku do metod tradycyjnych i wynosi od 2 cm do 5,5 cm.
  • krótki czas realizacji całej inwestycji. W zależności od projektu osiągamy wydajność ponad 1000 m2 dziennie, a wykonanie posadzki w domku jednorodzinnym o powierzchni ok. 150 m2 zajmuje 2 - 3 godziny od chwili przyjazdu.
  • brak odpadów, materiał jest dozowany i mieszany bezpośrednio na budowie, toteż zużywa się go dokładnie tyle ile potrzeba.
  • inwestor jest zwolniony z obowiązków związanych z zamówieniem komponentów do wykonania posadzki, ich transportem i składowaniem.
  • zastosowanie takiej wylewki gwarantuje wysoką wytrzymałość na rozciąganie przy zginaniu. W zależności od wymogów oferujemy: uzyskanie klas wytrzymałości F4, F5. Wspomniane parametry uzyskujmy przy grubości już od 3,5 cm.
  • nie jest potrzebne zbrojenie.
  • płynny jastrych jest produktem samo-rozpływającym i samopoziomującym. Eliminuje to konieczność kosztownych obróbek wykończeniowych, w celu uzyskania gładkiej, równej powierzchni.
  • w dużej mierze można zrezygnować ze szczelin pozornych i dylatacyjnych, co daje możliwość kreatywnego ułożenia glazury.
  • technologia wytwarzania płynnych jastrychów anhydrytowych jest metodą ekologiczną, przyjazną środowisku, a resztki materiału, pył i zużyte opakowania nie będą zmorą na obszarze Państwa inwestycji.

Jastrych anhydrytowy na ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podl2

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem powszechnie stosowanym w budownictwie ze względu na walory estetyczne i ekonomiczne.

Mając na uwadze efektywność tego systemu grzewczego, należy przestrzegać kilku zasad. Najważniejszą z nich jest zastosowanie odpowiednich materiałów, by uzyskać podłogę,
która będzie pełniła rolę grzejnika o zakładanych, najwyższych parametrach.

Rurki grzejne przykrywa się warstwą wylewki, zwaną jastrychami. Należy pamiętać,
że im warstwa ta będzie miała mniejszy opór przewodzenia i będzie cieńsza,
tym szybciej i więcej przekaże ciepła.

Opór przewodzenia ciepła, w metodach tradycyjnych (cementowych) wynika z istnienia pustek powietrznych w masie posadzkowej, spowodowanych nieścisłym doleganiem wylewki do rurek grzejnych.

Powszechnie rekomendowane przez specjalistów są jastrychy w płynie,
tak zwane samopoziomujące, których zastosowanie wyklucza powyższe problemy.
Grubość całkowita takiej wylewki może być mniejsza, w stosunku do metod tradycyjnych wynosi 4,5 cm do 5,5 cm.

WOLPLAN CA, jako płynny jastrych anhydrytowy zapewnia wymierną oszczędność energii wynikającą z:

- wysokiego współczynnika przenikania ciepła 2,0 [W/(m2K)],
- ścisłego przylegania masy posadzkowej do rurki grzejnej,
- braku porów i pustek powietrznych, w masie posadzkowej.

przekroje

WOLPLAN CA idealna wylewka na:

- podłogi w budynkach mieszkalnych

- podłogi w budynkach użyteczności publicznej

- na ogrzewanie podłogowe

- na drewniane stropy na podłogi w remontowanych obiektach

 
Wylewki cementowe SLID Cemex

Jastrych ten produkowany jest bezpośrednio przed wbudowaniem w wezłach betoniarskich Cemex i dostarczany na budowe betonowozem. Jego zastosowanie pozwala na oszczedność miejsca składowania materiałów budowlanych oraz czasu przy układaniu i poziomowaniu podłogi.
Zastosowanie

Cementowe jastrychy samopoziomujące z rodzimy SLID pozwalają na szybkie i oszczędne wykonanie podkładów podłogowych.

Slid 200 jest przeznaczony do pomieszczeń mieszkalnych obciążonych wyłącznie ruchem pieszym. Slid 250 można dodatkowo zastosować przy bardziej intensywnym ruchu np. w obiektach uzyteczności publicznej, natomiast Slid 300 nadaje się do obciążania samochodami osobowymi. Wykonuje się z nich pływające podkłady podłogowe na folii, na warstwie izolacji termicznej lub akustycznej, z ogrzewaniem podłogowym. Cementowe jastrychy SLID są odporne na wilgoć i mogą być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienki, kuchnie, piwnice oraz garaże.
Oszczędność

Dzieki płynnej konsystencji produktów SLID wykonawcy uzyskują idealnie równą powierzchnię podkładu podłogowego, co zmniejsza koszty wyrównywania podłoża i materiałów wykończeniowych, np. zużycia klejów do mocowania płytek. SLID doskonale współpracuje ze wszystkimi klejami do płytek ceramicznych –nie wymaga wcześniejszego gruntowania w celu zwiększenia przyczepności, a zatem nie generuje dodatkowych kosztów. Jastrychy dokładnie opływają rurki ogrzewania podłogowego oraz nie pozostawiają pustych przestrzeni i pęcherzy powietrza, co sprawia, że idealnie przewodzą ciepło i szybko odprowadzają je z rurek grzewczych do wnętrza pomieszczenia. Dobre przewodnictwo zmniejsza zużycie energii podczas eksploatacji budynku a przez to powoduje spadek kosztów ogrzewania. Niepodważalną zaletą jest także dodatek włókien rozproszonych zwiększających trwałość gotowej podłogi.